Поділитися:
TPSУкраїнці в США

США продовжує надавати тимчасовий захисний статус українцям (TPS)

Департамент внутрішньої безпеки США (DHS) оголосив про продовження тимчасового захисного статусу (TPS) для України на 18 місяців, з 20 жовтня 2023 року до 19 квітня 2025 року, через триваючий збройний конфлікт та надзвичайні та тимчасові умови в Україні, які не дозволяють людям безпечно повернутися.

Крім того, DHS оголосив про переозначення TPS для України з тієї ж причини, що дозволяє громадянам України (та особам без громадянства, які останнім часом постійно проживали в Україні) проживати в США станом на 16 серпня 2023 року, щоб мати право на TPS.

Ці умови є результатом розширення російського військового вторгнення в Україну, найбільшої конвенціональної військової акції в Європі з часів Другої світової війни. Розширене військове вторгнення Росії призвело до великої кількості цивільних жертв та повідомлень про воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені російськими військовими та офіційними особами. Це вторгнення спричинило гуманітарну кризу, з великою кількістю людей, які втікають, та пошкодженням цивільної інфраструктури, що залишило багатьох без електроенергії та доступу до медичних послуг. Ці умови не дозволяють громадянам України та їхнім постійним жителям безпечно повернутися додому.

“Триваюче військове вторгнення Росії в Україну та спричинена ним гуманітарна криза вимагає, щоб США продовжували надавати безпеку та захист українцям, які не можуть повернутися до своєї країни”, – заявив секретар DHS Алехандро Майоркас. “Ми продовжуватимемо надавати нашу підтримку громадянам України через цей тимчасовий гуманітарний захід”.

Продовження статусу дозволяє приблизно 26 000 нинішніх бенефіціарів зберігати TPS до 19 квітня 2025 року, якщо вони продовжують відповідати вимогам до TPS. За оцінками, 166 700 додаткових осіб можуть мати право на TPS відповідно до переозначення України. Це населення включає громадян України (та осіб без громадянства, які останнім часом постійно проживали в Україні) в США в неімміграційному статусі або без законного імміграційного статусу.

Нинішні бенефіціари, які бажають продовжити свій тимчасовий захисний статус, повинні повторно зареєструватися вчасно протягом 60-денного періоду повторної реєстрації з 21 серпня 2023 року по 20 жовтня 2023 року, щоб гарантувати, що вони збережуть свій TPS та дозвіл на роботу без перерви. Усвідомлюючи, що не всі повторно зареєстровані особи можуть отримати новий документ на право працевлаштування (EAD) до закінчення терміну дії їх поточного EAD, Служба громадянства та імміграції США (USCIS) автоматично продовжує дію EAD, виданих раніше, до 19 жовтня 2024 року.

USCIS продовжуватиме розглядати незавершені заявки, подані за попередніми призначеннями TPS для України. Особи, які мають  форму заявки, що очікує на розгляд I-821, Application for Temporary Protected Status, або пов’язану з ним заявку I-765, Application for Employment Authorization, не повинні повторно подавати жодну з цих заявок. Якщо USCIS схвалить незавершену заявку I-821 або заявку I-765, подані за попереднім призначенням TPS для України, USCIS надасть особі TPS до 19 квітня 2025 року та видасть EAD, дійсний до тієї ж дати.

Перші-вперше заявники на TPS відповідно до переозначення України повинні подати заявку I-821, Application for Temporary Protected Status, протягом початкового періоду реєстрації, який триває з 21 серпня 2023 року по 19 квітня 2025 року. Заявники можуть подати Form I-821 онлайн. При поданні заявки на TPS заявники також можуть подати заявку на EAD, надіславши заповнену заявку I-765, Application for Employment Authorization, разом із I-821 або окремо пізніше.

Інші статті

Telegram
Viber
Viber
Telegram